MDDP doradztwo Business Consulting
Realizacje /

Aktualności

Konferencja Nowoczesne Finanse - 7 czerwca 2018
Kolejna edycja konferencji, podczas której wystąpią nasi eksperci! Więcej

 

Wybór i wdrożenie rozwiązania do obsługi dokumentów zakupowych w centrum usług finansowych Wdrożenie Workflow do obsługi faktur zakupu
Duża polska grupa farmaceutyczna

________________
 

|   SYTUACJA   |
  • Duża polska grupa farmaceutyczna podjęła decyzję o centralizacji funkcji księgowych i uruchomieniu Centrum Usług Finansowych (Shared Service Centre).

|   PODEJŚCIE   |
  • Po diagnozie rozwiązań informatycznych stosowanych w CUF, identyfikacji skali dokumentów i założeń efektywności, MDDP zarekomendowało wdrożenie rozwiązania do elektronicznego zarządzania procesem opisywania i zatwierdzania dokumentów zakupowych. Rozwiązanie miało być gotowe do obsługi faktur zakupu, faktur zakupu poprzedzonych ZZ, faktur zakupu otrzymanych w wyniku zamówień z katalogu.

Rezultaty:

Rezultaty współpracy z MDDP Business Consulting

MDDP opracowało całościową koncepcje funkcjonalną i przebiegi procesów, które miały być wspierane przez nowe rozwiązania. Koncepcja obejmowała zasady zarządzania kancelarią, zasady skanowania dokumentów, ścieżki akceptacji , zasady uzgadniania niezgodności między fakturą ZZ i odbiorem, opis możliwości monitorowania procesów oraz szereg funkcjonalności pomocniczych jak obsługa refaktur, kontrola master data, itp.
 

Rezultaty współpracy z MDDP Business Consulting

Następnie MDDP przeprowadziło preselekcję dostawców oferujących rozwiązanie współpracujące z system ERP firmy – Oracle. Wybrane systemy były niezależne od ERP, ale ściśle z nim zintegrowane. Funkcjonalność systemu obejmuje: skanowanie zbiorcze faktur oklejonych kodami kreskowanymi, rozpoznawanie treści, generowanie zadań w zależności od pojawiających się zdarzeń, monitorowanie statusu zadań, obsługę ścieżek akceptacji w zależności od trybu zamawiania i kategorii zakupowej.
 

Rezultaty współpracy z MDDP Business Consulting

Ponadto MDDP zostało poproszone o wsparcie w procesie zarządzania wdrożeniem systemu wybranego dostawcy i prowadzenia projektu z ramienia Polpharmy:
  • Kontrola zgodności z przyjętą koncepcją
  • Planowanie i wykonanie testów akceptacyjnych (nadzorowanie przygotowanie próbek danych i scenariuszy testowych)
  • Koordynacja zadań własnych spółki.

________________