MDDP doradztwo Business Consulting
O nas /

Aktualności

Konferencja Nowoczesne Finanse - 7 czerwca 2018
Kolejna edycja konferencji, podczas której wystąpią nasi eksperci! Więcej

 Informacje o zespole MDDP Business Consulting

Jak współczesny konsulting wspiera organizacje?

Doradztwo biznesowe ewoluuje i zmienia się wraz z rozwojem organizacjami. Wyzwania przeszłości często nie są już aktualne, gdyż wiele podstawowych do niedawna problemów zostało skutecznie rozwiązanych. W szczególności dotyczy to organizacji wiodących w swoich kategoriach.

Klasyczne działania optymalizacyjne są wspierane przez bardzo specyficzne, często trudne do nazwania i skategoryzowania projekty doradcze wymierzone w konkretne, indywidulanie zadania. Celem doradcy jest rozwiązanie zdiagnozowanych problemów, co wymaga od konsultantów warsztatu, ale przede wszystkim elastyczności, zdolności do szybkiej adaptacji i umiejętności tworzenia indywidualnych rozwiązań na niezmiernie konkurencyjnym rynku.

MDDP Business Consulting rozumie zachodzące zmiany.

Jesteśmy firmą konsultingową o unikalnym modelu działania. Od ponad 10 lat wspieramy klientów w obszarze klasycznie zdefiniowanego doradztwa biznesowego:

  • optymalizacji procesów,

  • tworzenia strategii,

  • zarządzania projektami,

  • wdrażania narzędzi informacji zarządczej,

  • controlingu

MDDP Business Consulting | O nas

Jednocześnie nasze usługi doradcze dotyczą również realizacji projektów, które rozwiązują indywidualne i często niepowtarzalne problemy organizacji.

Klienci (zarówno nowi jak i współpracujący z nami na stałe) ufają naszemu doświadczeniu połączonemu z pasją, z jaką staramy się im pomóc. Angażują nas, ponieważ efektywnie diagnozujemy i strukturyzujemy problemy, skupiamy się na celu i dostarczamy oczekiwane rezultaty w założonym terminie. Wybierają MDDP Business Consulting, gdyż mamy opinię firmy elastycznej w działaniu, sprawnie analizującej problemy oraz w sposób skuteczny - ramię w ramię z Klientami – pracującej nad rozwiązaniem.

Wykorzystanie synergii biznesowej oraz IT

Rozumiejąc wymagania współczesnych organizacji, stworzyliśmy zespół o kompetencjach niezbędnych dla współczesnego rynku – wiedzy biznesowej oraz znajomości programowania. Stało się to naszą główną zaletą i jednocześnie wyróżnikiem pośród firm z branży doradztwa biznesowego, gdzie dostarczamy wartość poprzez współpracę silnego zespołu management consulting i grupy entuzjastów IT. Taki kierunek działań zaowocował jednocześnie stworzeniem całej gamy oprogramowania dla biznesu, które jest doskonałym uzupełnieniem oferty naszych usług doradczych. Elastyczność i skuteczność rozwiązań potwierdzają przeprowadzone do tej pory projekty dla Klientów z wielu różnych sektorów rynku przedsiębiorców w Polsce.

Budowa wartości dla Klientów

Jesteśmy głęboko przekonani, że nasze profesjonalne doradztwo biznesowe oraz innowacyjne i inteligentne rozwiązania IT tworzą unikalną wartość dla klientów. Rozwiązujemy kompleksowe problemy, ponieważ takie są wymagania wobec dobrej, współczesnej firmy doradczej. Co ważne - posiadamy konkretną wiedzę i linie serwisowe, ale naszą główną zaletą jest doświadczenie, otwarty umysł, zaangażowanie i przede wszystkim fakt, że dostarczamy dokładnie to, czego oczekuje od nas Klient. Zaufało nam już przeszło sto przedsiębiorstw z różnych branż. Wypracowane przez nas rozwiązania znalazły zastosowanie w:

  • dużych międzynarodowych organizacjach,
  • wiodących polskich przedsiębiorstwach,
  • średnich i małych firmach działających lokalnie lub skoncentrowanych na wybranych niszach rynkowych,
  • przedsiębiorstwach, które dopiero rozpoczynają działalność.

Duża część naszych Klientów pracuje z nami od wielu lat zapraszając nas do udziału w projektach obejmujących coraz to nowe obszary i funkcje.

Poniżej prezentujemy część projektów, które przybliżają nasze rozumienie „zindywidualizowanego doradztwa”. Z przyjemnością udzielimy wsparcia w rozwiązaniu także i Waszych problemów.


Zbudowanie systemu kontrolingu oraz pomoc w opracowaniu budżetu firmy Przygotowanie sprawozdawczości finansowej Grupy
Współpraca z zarządem jednej z największych firm w Polsce w celu opracowania strategii firmy Diagnoza i sformułowanie Programu Poprawy Efektywności w średniej wielkości firmie rodzinnej
Wdrożenie kompleksowego systemu do zarządzania zasobami ludzkimi w Grupie Kapitałowej Program strategicznej poprawy efektywności
Wsparcie menedżerów firmy w opracowaniu strategii dla kategorii sprzedażowych Model biznesowy wdrożenia systemu IT dla controllingu
Zrozumienie nieefektywności w zarządzaniu projektami dużej firmy mediowej i wypracowanie rekomendacji usprawnień Modelowanie finansowe, opracowanie biznes planu
Identyfikacja kontroli wewnętrznych oraz wdrożenie systemu FlexiControl Optymalizacja procesów biznesowych
Opracowanie modelu raportowania zarządczego Opracowanie metodologii zarządzania projektami w jednej z największych firm w Polsce (oraz zbudowanie narzędzia IT)
Diagnoza procesów i rekomendacje usprawnień w dziale finansowym firmy Diagnoza funkcjonowania informacji HR w dużej grupie kapitałowej i rekomendacje zmian


Historia firmy   |   Wartości   |   Nasze podejście   |   Zespół