MDDP doradztwo Business Consulting
Know-how /

Aktualności

Konferencja Nowoczesne Finanse - 7 czerwca 2018
Kolejna edycja konferencji, podczas której wystąpią nasi eksperci! Więcej

Zarządzanie projektami - metodyka

11-03-2015

Budowanie harmonogramu projektu


Jedną z podstawowych czynności Kierownika Projektu jest przygotowanie planu projektu.

Sam proces przygotowywania planu wymaga wiedzy i kompetencji oraz znajomości różnych technik umożliwiających odpowiednie zaplanowanie czynności, czasu oraz zasobów potrzebnego na ich realizację. Kierownik projektu często w swojej pracy wspomaga się narzędziami umożliwiającymi budowanie planu projektu oraz jego wizualizację w postaci wykresu Gantta. Na rynku powstało wiele narzędzi umożliwiających przygotowanie harmonogramu projektu. Najpopularniejszym z nich jest Ms Project umożliwiający nie tylko budowanie harmonogramu, ale też jego monitorowanie w trakcie trwania projektu.

Co, jeżeli nie mamy gotowych narzędzi lub nasz projekt nie jest na tyle skomplikowany, żeby trzeba było korzystać z rozbudowanych rozwiązań?

MDDP BC przygotowało propozycję dwóch rozwiązań opartych na arkuszu kalkulacyjnym MsExcel umożliwiających zbudowanie harmonogramu wraz z jednoczesną wizualizacją na wykresie Gantta. Pierwsze z rozwiązań oparte jest o tradycyjny model - użytkownik uzupełnia czynności oraz podaje szacowany czas realizacji, który następnie jest wizualizowany za pomocą wykresu Gantta. Drugie zaproponowane rozwiązanie daje możliwość manipulowania wykresem Gantta, natomiast daty oraz czas czynności uzupełnia się w sposób automatyczny.

Poniżej znajdziecie Państwo przykładowe modele naszych harmonogramów, jeżeli wydadzą się Państwu interesujące zapraszamy do kontaktu z nami.

Polecamy też profesjonalny program do zarządzania projektami: Flexiproject.

Pliki do pobrania
lista aktualności