MDDP doradztwo Business Consulting
Aktualności /

Aktualności

Konferencja Nowoczesne Finanse - 7 czerwca 2018
Kolejna edycja konferencji, podczas której wystąpią nasi eksperci! Więcej

Aktualności

27-01-2017

Optymalizacja procesów księgowych z wykorzystaniem narzędzi Knowledge Management

25 stycznia 2017 w Warszawie odbyła się kolejna edycja konferencji Knowledge Management Solutions. Była to okazja do spotkania i dyskusji dla wszystkich poszukujących informacji na temat nowoczesnych trendów w zakresie efektywnego wykorzystania wiedzy w procesach biznesowych realizowanych przez przedsiębiorstwo.

Korzystając z zaproszenia do przedstawienia eksperckiego wykładu, w trakcie tego wydarzenia Mariusz Sumiński, Dyrektor w MDDP Business Consulting, zaprezentował uczestnikom praktyczne przykłady zastosowania systemów IT do usprawnienia procesu zamknięcia miesiąca.

Uczestnicy konferencji mieli okazję poznać możliwości systemów FlexiClosing oraz FlexiReconciliation, tworzonych przez nasz zespół ekspertów. Są to rozwiązania, które powinny znaleźć się na liście „must have” w nowocześnie zarządzanych zespołach księgowych. Zapewniają sprawny i kontrolowany przebieg procesu zamknięcia miesiąca oraz uzgodnienia sald bilansowych. Funkcjonalności dostarczane przez prezentowane rozwiązania, wykraczają poza standardowy zakres działania systemów finansowo-księgowych. Wdrożenie systemów FlexiSolutions wydatnie ogranicza ryzyko błędów i przeoczeń wynikających z braku wiedzy lub doświadczenia pracowników. Dokładne zmapowanie procesu, przypisanie odpowiedzialności za poszczególne zadania realizowane w procesie zamknięcia miesiąca oraz możliwość stworzenia kompletnej baza procedur księgowych i reguł walidacyjnych to funkcjonalności stanowiące fundament systemu zarządzania wiedzą w dużych zespołach księgowych.

 

FlexiReconciliation | Platforma umożliwiająca kontrolę poprawności sald bilansowychFlexiReconciliation – Platforma umożliwiająca kontrolę poprawności sald bilansowych

FlexiReconciliation to rozwiązanie wspierające wdrożenie formalnego procesu uzgodnienia sald bilansowych. FlexiReconciliation umożliwia zdefiniowanie procedur kontrolnych dla każdego konta księgowego oraz prowadzący „za rękę” księgowych przez proces uzgodnienia. Wyjaśnienia, korekty i załączniki powstające w trakcie uzgodnienia są katalogowane i  archiwizowane w systemie. Elastyczna konfiguracja umożliwia dostosowanie kontroli do potrzeb spółki i możliwości zespołu, dzięki czemu z łatwością wdrożysz comiesięczne przeglądy dla najbardziej ryzykownych obszarów, definiując jednocześnie pełną procedurę weryfikacji wszystkich sald na koniec roku obrotowego.

W trakcie spotkania przekonacie się Państwo, że właściwe zorganizowany proces weryfikacji kont to praktyczne narzędzie zapewniające porządek w księgach. Dzięki weryfikacji sald bilansowych z FlexiReconciliation unikniesz przykrych niespodzianek na koniec roku.

 

FlexiClosing | Mapa procesu zamknięcia miesiącaFlexiClosing – Mapa procesu zamknięcia miesiąca

FlexiClosing to system, który pomaga zapanować nad wszystkimi zadaniami wykonywanymi w trakcie zamknięcia miesiąca. Dzięki FlexiClosing zdefiniujesz szczegółową mapę procesu zamknięcia miesiąca: zaprojektujesz harmonogram procesu, precyzyjnie opiszesz zadania do wykonania i przypiszesz odpowiedzialność za ich realizację. Co naturalne, na bieżąco będziesz mógł śledzić postęp prac w trakcie zamykania ksiąg i błyskawicznie reagować na pojawiające się opóźnienia.

Prezentując rozwiązanie będziemy chcieli zwrócić Państwa uwagę na możliwości poprawy koordynacji i kontroli w procesie zamknięcia miesiąca dzięki wykorzystaniu rozwiązania tej klasy.

 

Więcej informacji na temat produktów znajdziecie Państwo na stronie naszego partnera technologicznego FlexiSolutions.

lista aktualności