MDDP doradztwo Business Consulting
Aktualności /

Aktualności

Konferencja Nowoczesne Finanse - 7 czerwca 2018
Kolejna edycja konferencji, podczas której wystąpią nasi eksperci! Więcej

Aktualności

04-12-2015

Pracowity grudzień w MDDP Business Consulting

Dla lidera polskiego rynku rekrutacji elektronicznej wykonaliśmy projekt przeglądu procesów sprzedaży i obsługi klienta pod kątem opracowania koncepcji wdrożenia nowego systemu klasy CRM.  Nasz klient podjął już decyzję o zastąpieniu istniejącego systemu CRM nowym rozwiązaniem, zaś w chwili obecnej rozważa zarówno budowę własnymi siłami autorskiego rozwiązania jak i wdrożenie gotowego systemu. W ramach przygotowania do wdrożenia konsultanci MDDP Business Consulting przeprowadzili analizę „Helicopter View” mającą na celu określenie najważniejszych procesów dotykających systemu CRM oraz określili aktualny stopień ich wsparcia przez istniejące systemy IT.

Wspólnie z zespołem klienta zastanawialiśmy się nad alternatywnymi sposobami usunięcia zaobserwowanych nieefektywności oraz przygotowaliśmy listę zagadnień, które powinny zostać rozstrzygnięte na kolejnym etapie projektu. Jak to często bywa przy dyskusji o systemach klasy CRM pojawiły się pytania o to jak dalece dostosowywać system do unikalnych potrzeb analitycznych firmy, a na ile pozostać przy predefiniowanych funkcjonalnościach operacyjnych dostarczanych ‘out-of-the-box’.

Jedną z ciekawszych konkluzji projektu było zidentyfikowanie luki narzędziowej w procesie rozliczania prowizji dla przedstawicieli handlowych. Naliczenie prowizji należnej każdemu z pracowników wymaga połączenia danych z systemu transakcyjnego i finansowego oraz uwzględnienia korekt zgłaszanych przez handlowców i akceptowanych przez ich przełożonych. Całość procesu odbywa się obecnie w Excelu a komunikacja prowadzona jest telefonicznie i za pośrednictwem poczty email. W ramach naszych rekomendacji przedstawiliśmy klientowi propozycję wdrożenia systemu opartego o architekturę Flexi, który pomógłby zautomatyzować przetwarzanie i przepływ informacji. Więcej informacji na temat rozwiązań Flexi znajduje się na stronie FlexiSolutions.

lista aktualności