MDDP doradztwo Business Consulting
Aktualności /

Aktualności

Konferencja Nowoczesne Finanse - 7 czerwca 2018
Kolejna edycja konferencji, podczas której wystąpią nasi eksperci! Więcej

Aktualności

16-10-2013

"Zarządzanie projektami innowacyjnymi - problemy, narzędzia, praktyka..."

 
 
17 października 2013 r. manager MDDP BC, Mariusz Sumiński, wygłosi prelekcję na temat Zarządzania procesami inwestycyjnymi w ramach konferencji Knowledge Management Solutions.
 
Tematyka prelekcji "Zarządzanie projektami innowacyjnymi - problemy, narzędzia, praktyka...":
 
Problematyka Zarządzania Wiedzą najczęściej frapuje menadżerów odpowiedzialnych za strategię, HR czy IT…. Wiedza jest jednak obecna praktycznie we wszystkich procesach realizowanych przez przedsiębiorstwo. Jednym z nich, angażującym strategiczne zasoby wiedzy firmy, jest niewątpliwie rozwój nowych produktów i usług. W wielu branżach, stały rozwój oferty rynkowej jest warunkiem koniecznym dla utrzymania się w gronie liderów, zaś koszty projektów B+R pochłaniają znaczną część budżetu niejednej firmy. Umiejętność dostarczania nowych rozwiązań szybciej od konkurentów przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnego poziomu finansowania tej działalności, staje się tym samym jedną z podstawowych kompetencji strategicznych.
 
Celem prezentacji jest przedstawienie wybranych rozwiązań praktycznych wspierających kierownictwo firmy w efektywnym zarządzaniu projektami innowacyjnymi. W szczególności w trakcie wystąpienia poruszone zostaną następujące zagadnienia:
 
  • Zarządzanie wiedzą oraz projekty badawcze i rozwojowe we współczesnej gospodarce
  • Typowe problemy związane z zarządzaniem projektami innowacyjnymi
  • Metodyka prowadzenia projektów B+R
  • Optymalizacja portfela projektów innowacyjnych
 
 
Serdecznie zapraszamy!
lista aktualności